ASOCIAȚIA DE PĂRINȚI

• Categorii: Sărbători
  • Vizualizari: 835

FOTO: historia.ro

Deși nu este o sărbătoare românească, Halloweenul aduce distracție și multe dulciuri. Seamănă cumva cu colindul copiilor în pragul sărbătorilor de iarnă. Copiii sunt sunt interesați de tot ceea ce înseamnă distracție, purtănd costume cât mai haioase și mai interesante, sculptând fețe vesele sau înfricoșătoare în dovleci mai mari sau mai mici.

Continua lectura

Școala noastră în condițiile actuale

FOTO: qrosscheck.com

Noi, cadrele didactice și elevii, suntem puși în situația de a ne desfășura activitatea didactică online. Cu toții am sperat că, totul este un vis urât din care ne vom trezi și ne vom întoarce în siguranță la școală. Se pare că, cel puțin deocamdată, acest lucru nu se va întâmpla. Ce ne rămâne de făcut? Să formăm o echipă puternică și să mergem mai departe, cu calm și multă răbdare. Să învingem, orice ar fi!

Continua lectura